۵ مشکل رایج کار با افتر افکت و رفع آنها

۵ مشکل رایج کار با افتر افکت مقاله ای است کاربردی از مشکلات افتر افکت خصوصاً اگر به تازگی یادگیری این برنامه را آغاز کرده‌اید. در یادگیری افتر افکت همیشه با مشکلات و مسائل تازه و عجیبی رو به رو می‌شوید که اگر بر آن ها فائق بیایید، بیشترین مزیت ممکن را از آن خواهید برد. برنامه افتر افکت شرکت ادوبی، همانند هر برنامه‌ی حرفه‌ای دیگری، تعدادی از این مسائل عجیب را با خود به همراه دارد و شما باید در حل آن ها کوشا باشید تا بتوانید به درستی از این برنامه‌ی شگفت انگیز بهره‌ بری کنید. در مقاله پیش رو، ما با ۵ مشکل رایج کار با افترافکت خدمت شما عزیزان خواهیم بود، مسائلی که خیلی از کاربرانی که به تازگی و برای اولین بار با افتر افکت کار می کنند با آن ها مواجه می شوند.

اولین مشکل: افکت ها به طور کامل نمایش داده نمی‌شوند

یکی از ۵ مشکل رایج کار با افتر افکت که معمولاً برای کاربران اتفاق می افتد، هنگامی است که آن ها افکت های خاصی را روی لایه های خاصی اعمال می کنند. بسته به کاربرد افکت ها – (معمولاً برخی از افکت های روشنایی مانند افکت CC Light Rays یا افکت Trapcode Shine) – به نظر می رسد که افکت در جاهایی بریده و ناقص شده باشد. هنگامی که شما در حال اضافه کردن افکت به مقادیر یا شی های مشخصی هستید، بعضی از جلوه ها در افترافکت شفافیت (مرئی بودن یا transparency) و مرئی بودن لایه را می شکنند. به این معنی که جلوه (افکت) تنها در قسمت های قابل مشاهده اعمال می شود و نه در بیرون کادر محاط. راه حل خیلی ساده و کوتاه این است که قبل از اضافه نمودن هر جلوه ای روی لایه کلیک راست کنید و گزینه ی Precompose را انتخاب کنید سپس همه‌ی صفات (Attributes) را داخل یک کامپوزیشن جدید منتقل کنید. شما خواهید دید که کادر محاط (bounding box) در لایه به اندازه تمام اندازه‌ی پنجره‌ی کامپوزیشن در خواهد آمد. اکنون اگر شما همان جلوه‌ها را اضافه کنید، آن ها باید در ورای قسمت قابل دید لایه گسترش پیدا کنند. هرچند راه حل های دیگری هم بود اما این رفع مشکل افتر افکت یکی از پرکاربردترین راه حل ها بود.

مشکل دوم از ۵ مشکل رایج کار با افتر افکت: افتر افکت من، بسیار کند است

دومین مورد از ۵ مشکل رایج کار با افتر افکت کند بودن بیش از حد افتر افکت می باشد. هنگامی که افتر افکت با کندی مواجه می شوند می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. افتر افکت بیشترین بهره و استفاده از رایانه شما را می برد و خیلی موارد حتی سیستم شما را به طور کامل قبضه می کنند و این خیلی بی رحمانه تر از سایر برنامه های شرکت ادوبی است. چیزی که شما نیاز دارید یک رایانه به روز می باشد. لیست کوتاهی در ادامه خواهیم گفت که از رفع مشکلات رایج افتر افکت خبر می‌دهد.

مطالعه بیشتر